Nespornou výhodou záhradných stavieb je neustály prísun prirodzeného svetla. Aj v zimnej záhrade máte vďaka veľkým preskleným stenám stále k dispozícii čerstvé slnečné lúče. Ako s týmto aspektom maximálne pracovať?
Prirodzené svetlo pre naše zdravie
Práca s prirodzeným svetlom a jeho maximálne využitie je gro modernej architektúry. Jeho dostatok či nedostatok výrazne ovplyvňuje prostredie, v ktorom žijeme. V našich domovoch trávime väčšinu času a je dôležité, aby sme sa tu cítili maximálne príjemne. Každý aspekt má následne vplyv na kvalitu práce a odpočinku.
Tvorba vitamínu D, vplyv na cirkadiánny rytmus a lepšiu pozornosť. Pozitívnych efektov prirodzeného svetla na náš organizmus je bezpočet a každý z nás vie, že pobyt pod nezakrytým nebom je pre zdravie prospešný. Veď drvivá väčšina z nás má lepšiu náladu za slnečného letného dňa ako v priebehu tmavej zimy. Tu môže pomôcť zimná záhrada či pergola.
Otvorená zimná záhrada
Obe záhradné stavby zväčšujú interiér domu o ďalší priestor. O priestor, ktorý je v priamom kontakte s prírodou. A ak sem presunieme väčšinu aktivít, napríklad stále bežnejšie home office, určite získame pár bodov do pozitívnej nálady.
Predovšetkým v zimnej záhrade môžeme tráviť aj daždivé či chladnejšie dni. Jej konštrukcia bola ocesaný na jednoduchý tvar, ktorý dáva dostatok priestoru pre veľké sklenené steny. Prirodzenému svetlu nič nebráni k prístupu dovnútra. V prípade pekného počasia, možno bočné steny úplne otvoriť.
Nepodceňte ani výber zastrešenia. Sklo funguje inak ako polykarbonát. Vždy je potrebné myslieť na orientáciu zimnej záhrady a silu slnečných lúčov. V ponuke je tiež široké portfólio tieniacich prvkov. Otočné lamely bioklimatických zimné záhrad ponúkajú vyššiu úroveň práce s prirodzeným svetlom. Ich sklon je možné prispôsobiť intenzite slnečných lúčov. Tu sa vždy budete cítiť maximálne pohodlne.